قرارگاه منتظران شهادت

msh313.ir

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ قرارگاه منتظران شهادت خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

همایش " قرارگاه منتظران شهادت " در قم برگزار شد.     

         پنجشنبه 1392/7/18 همایش بزرگ قرارگاه منتظران شهادت با حضور قاری کشوری حجت الاسلام محمدی و با سخنرانی حجت الاسلام ملاکاظمی ازمربیان حلقه های معرفتی و به منظور حفظ انسجام و تقدیر از بسیجیان و فعالان حلقه های صالحین پایگاه ثامن الحجج(ع) در مسجد آل یاسین(ع)برگزار شد.

در این همایش که جمعی از مسئولین استانی،شهردار منطقه، پیشکسوتان دفاع مقدس، روحانیون و اساتید حوزه و دانشگاه، فرماندهان سپاه و نواحی بسیج، فرمانده و شورای حوزه چهار شهید ورزنده و فرماندهان پایگاههای تابعه، نمازگزاران مسجد آل یاسین(ع) و والدین بسیجیان حضور داشتند، حجت الاسلام ملاکاظمی طی سخنان خود به اهمیت یکپارچگی اهالی مساجد و محل به منظور ایجاد انس و الفت روز افزون میان نوجوانان و جوانان با مسجد پرداخت و توجه متناسب به ایشان را ضرورتی فراموش شده دانست.

   وی با اشاره به فعالیت حلقه های تربیتی صالحین در پایگاههای بسیج و مساجد، برخی از راهکارهای تربیتی از جمله برگزاری اردوهای تربیتی و نظارت والدین را خاطر نشان ساخت و تاکید کرد: باید با تربیت اسلامی ایمان در دلهای جوانان و نوجوانان ما رسوخ کند تا در موقعیتهای مختلف اجتماعی از امتحانات الهی سربلند بیرون آیند.

         پخش کلیپ با موضوع سبک زندگی اسلامی و اهداء جوایز نیز از دیگر بخش های این همایش بود.[ شنبه 20 مهر 1392 ] [ 06:39 ب.ظ ] [ قرارگاه منتظران شهادت ]

[ نظرات() ]


نذر از آنجائیکه تاریخی به عظمت تاریخ بشر دارد ، همواره دستخوش تغییر و تحول بوده است . این سنت از ابتدای اعتقاد بشر به وحدانیت وجود داشته است و تاکنون گونه های مختلفی از آن در جوامع مختلف و به نیات متفاوت رواج یافته است.
 
علاوه بر این پس از ظهور دین مبین اسلام در نص آیات قرآن و روایات معصومین دستورات و توصیه های بسیاری در باب نذر صورت گرفته است که همگی نشانگر اهمیت این فرهنگ خداپسندانه و عام المنفعه است .
نذر علاوه بر رفع حاجت نیازمند و رسیدن نیکوکار به خواست خود ، باعث می شود تا افراد جامعه از کمک به یکدیگر و یاری رسانی به نیازمندان غافل نمانند.

متاسفانه بانیان مجالس  برای پلو و قیمه هیئت حاضرند نذر کنند و پول بدهند. اما برای کارهای پژوهشی و برنامه‌های فرهنگی در مورد فرهنگ عاشورا ، نه. همین میشود که برگزارکنندگان هیئت، پول شام را به‌مراتب راحت‌تر و سریع‌تر میتوانند فراهم کنند تا پول مثلاً نشریه هیئت. این یک آفت فرهنگی  و نتیجه برخورد عوامانه با مفهوم نذراست. به نظر می آید نیاز به بازاندیشی در مفهوم نذر، به عنوان یک مفهوم باارزش دینی و یک نظام مردمی تأمین کننده هزینه‌های برنامه‌های مذهبی وجود دارد. رویکرد و دیدگاه غالب موجود، دیگر کارآمد نیست. باید مفاهیم جدیدی مانند «نذر فرهنگی» یا «نذر علمی» را در فضای جامعه فرهنگ سازی کرد.

بدنبال سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مهجوریت امور فرهنگی در جامعه و ابراز ناراحتی معظم له از این موضوع ، فرهنگ نذر  بر اساس وظایف ذاتی خود در باب مسائل فرهنگی و اجتماعی و در جهت تبلیغ و ترویج مسائل فرهنگی که تاکنون مورد غفلت بسیار قرار گرفته است، تصمیم گرفتیم تا از طریق ابزارهای فرهنگی و هنری که ماندگاری و تأثیرگذاری بیشتری را درجامعه ایجاد می کنند نذر فرهنگی را در جامعه نهادینه کنیم.

طرح نذر فرهنگی با هدف حمایت از فعالیت های فرهنگی-اجتماعی و برآورده کردن نیازهای فرهنگی جامعه پایه ریزی شده است.

لذا از شما مخاطب گرامی خواستاریم بدون توجه به مقدار و کمیت مبلغ از فعالیت های فرهنگی حمایت نمایید.

شماره کارت تجارت:6273 5320 9007 8852

شماره حساب تجارت :  5303560205

 [ چهارشنبه 3 مهر 1392 ] [ 08:15 ب.ظ ] [ قرارگاه منتظران شهادت ]

[ نظرات() ]